Skip to main content
advantages

Endopeel'in Avantajları

 • Endopeel teknikleri, yumuşak dokuların invaziv olmayan yöntemlerle yeniden şekillendirilmesi ve yeniden konumlandırılması, bu tür dokuların tedavi öncesi ve sonrasında aynı kütle ve aynı hacimde tutulmasıdır.
 • Bu tür teknikler 3 boyutludur, tıbbi veya cerrahi olabilir veya karışık olabilir ve anında sonuçlara yol açabilir. Mucit, İsviçre'den Dr.Alain Tenenbaum ve Sir Mauro Tiziani'dir.
 • Cerrahi Olmayan Medikal Kaldırma, Endopeel nedir?
 • Son yıllarda Avrupa ve Amerika'da giderek artan bir şekilde kullanılan yüz ve boyun bölgesi başta olmak üzere yüzün ve vücudun çeşitli bölgelerinde uygulanan sarkmaları azaltan medikal bir lifting yöntemidir.
 • Endopeel'in etken maddesi olan fenik asit, kas tonusunu artıran ve ciltteki gerginlik sonucu sarkma ve kırışıklıkları azaltan patentli bir ürün sağlayan etken maddedir.

Yüz Boyun Uygulamalarında Endopeel Tekniğinin Avantajları

immediate effect
Hızlı veya Hemen Sonuçlar

Yüz ve Boyun'a uygulanan endopeel, tedaviden 1/2 saat sonra hemen sonuç alır.

Süre
 • 1. seanstan 1 ay sonra
  2. seanstan 3 ay sonra
  3. seanstan 6 ay sonra
  4. seanstan sonra 6 aydan 1 yıla kadar
Cerrahi Kaldırmanın daha uzun süre dayanmasına yardımcı olur

Endopeel, ameliyatsız yüz gerdirme işleminin (Endopeel ile yapılırsa) daha uzun süre dayanmasına yardımcı olan en iyi cerrahi olmayan yöntemdir.

toxin free
Botulinum Toksinine Alternatif

ENDOPEEL tekniği, özellikle yüzün 1/3 alt kısmında kas felci olmadan etki ederek Botulinum toksin enjeksiyonuna bir alternatiftir.

alternative to skin tightening devices
Cilt Sıkılaştırma Cihazlarına Alternatif

ENDOPEEL tekniği, kimyasal yollarla cilt sıkılaştırma sağlayan yöntemlere bir alternatiftir. Endopeel kaslarındaki değişiklikler neredeyse tamamen yenilenir.

no risks
Riski Yok

Endopeel, cerrahi müdahale olmaksızın ağrısız sarkmaların önlenmesinin yanı sıra kırışıklıkları azaltmada önemli bir avantaj sunar. Cerrahi operasyonlar sırasında yara izi, nekroz, sinir hasarı gibi risklerin olmaması veya operasyonla yapılan bir lifting etkisinin çok uzun süre devam etmesi çok rahat bir kullanım sağlar. Ayrıca etkinin bir süre sonra geri dönmesi ameliyata göre önemli bir kazançtır.

facial expressions
Yüz İfadeleri kaybolmaz

Bir diğer önemli avantaj ise yüz ifadeleri kaybolmadığı gibi uygulanan bölgelerdeki kasların hareketsiz hale gelmemesidir.

flexibility schedule
Programdaki Esneklik

Endopeel uygulaması sonucunda 10-30 dakika gibi kısa bir sürede etki oluşmaya başlar. Uygulama sonrası etki 6-8 ay sürer. Bu sürenin sonunda tamamen geriye dönük olduğu için ardışık uygulamalar yıllarca rahatlıkla yapılabilmektedir. Ardışık uygulamalar sonucunda Endopeel'in etki süresi uzar. Diğer bir uygulama yaklaşımı, iki ayda bir birkaç düşük doz Endopeel ile idame tedavisidir. Böylelikle olumlu etkilerin sürekli olması sağlanmaktadır.

Endopeel'in Faydaları

 • Endopeel, sarkan cildi toplar ve kırışıklıkları azaltır.
 • En sık yapılan ameliyatsız yüz ve vücut germe işlemi Endopeel'dir.
 • Endopeel çok fazla cilt temizleyicidir ve cilt ve / veya kas ütüleme etkisi sağlar.
 • Endopeel, genç ve güçlü bir ifade elde etme hayalidir.
 • Bilinen dermatologlar, Endopeel'in cilde temiz ve berrak bir doku kazandıran gözeneklerin boyutunu en aza indirdiğini iddia ediyor.

Cilt Dokusunu Yeniler

Sigara içenler için bir artı olarak parlaklık verir

Nemi Artırır

Cildi nemlendirir.

Sıkılık ve Sıkılık Sağlar